Kronika
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
Kolonia 2015
2015-07-26
W niedzielny wieczór 26 lipca 2015r. powróciła 40-osobowa grupa dzieci uczestniczących w "Letniej Akademii Przyrody w Myśliborzu". Wypoczynek zorganizowała Fundacja Św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz Katolicka Szkoła Podstawowa. Dzieci miały okazję brać udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, np. własnoręcznie wykonały zapachowe świeczki, wyławiały bezkręgowce z potoku, łapały motyle, tkały na krosnach, wykonywały świeczniki z masy solnej, używając określonych komponentów spowodowały wybuch wulkanu, a także uczyły się tańczyć "Czekoladę". Dużym zainteresowaniem cieszyła się wyprawa na wulkan oraz podchody w Parku Krajobrazowym "Chełmy". W niedzielę na dzieci czekało wiele atrakcji. Po mszy św. pojechały zobaczyć Zamek Legend Śląskich oraz ogromną Arkę Noego do Pławnej. Do Oleśnicy dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte.

Wszystkich uczestników wypoczynku zapraszamy do Katolickiej Szkoły Podstawowej w dniach 24-31.08.2015r. po odbiór płyt ze zdjęciami.
Autor: Izabela Jankiewicz
Kolonie w Myśliborzu
2015-07-21

Fundacja św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz
Katolicka Szkoła Podstawowa w Oleśnicy

Zapraszają dzieci w wieku od 6-14 lat
w okresie od 21 do 26 lipca (6 dni) na kolonie

"Letnia Akademia Przyrody w Myśliborzu"

Zapraszamy dzieci do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu (powiat Jawor).
... czytaj dalej

Autor: Izabela Jankiewicz
.:GALERIA:.
Zakończenie roku szkolnego
2015-06-26
Zapraszamy wszystkich na zakończenie roku szkolnego 2014/2015, które rozpocznie się 26. czerwca (piątek) o godz. 10:00 mszą świętą w kościele pw. Św. Trójcy.

O godz. 11:30 w szkole odbędzie się uroczyste rozdanie świadectw.
Autor:
.:GALERIA:.
Festyn Rodzinny
2015-06-20
                           Autor:
.:GALERIA:.
Wielkanoc
2015-04-06
Radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych
Autor:
.:GALERIA:.
Pomoc dobrego serca
2015-03-27

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą i mogą pomóc poszkodowanym w wyniku pożaru uczniom naszej szkoły.

Środki finansowe można przelać na konto Fundacji św. Jana Apostoła i Ewangelisty z dopiskiem "Pomoc dobrego serca".

Numer konta: 58 1020 5297 0000 1502 0156 4939 (PKO BP).

Jednocześnie nasza szkoła prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla swoich kolegów, którzy ucierpieli w pożarze. Rodzinie najbardziej potrzebne są: ubrania, buty (rozmiar 26,28), kurtki (rozmiar: 110, 116, 134), pościel, koce, ręczniki oraz sprzęt AGD. Potrzebne rzeczy można składać w sekretariacie, codziennie w godz. 8-16.

Za pomoc serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej
Autor: Izabela Jankiewicz
.:GALERIA:.
Dzień Otwartych Drzwi
2015-03-26

DRZWI NASZEJ SZKOŁY OTWIERAMY
NOWYCH UCZNIÓW ZAPRASZAMY!

W czwartek 26 marca 2015 roku o godz. 17:00 zapraszamy dzieci i rodziców na "dzień otwarty" do naszej szkoły :)

Autor:
.:GALERIA:.
Przekaż 1% podatku
2015-03-25
Autor:
.:GALERIA:.
Zbiórka makulatury
2015-03-15
Od 15 marca zaczynamy wiosenną zbiórkę makulatury, która potrwa do 15 maja. Makulatura powinna być czysta, zapakowana i podpisana. Zbiórka jest liczona do punktacji "Ligi klas". Za zarobione pieniądze zostaną zakupione książki do szkolnej biblioteki. Zapraszam do udziału w akcji.

Autor: Dorota Kamaszyło
.:GALERIA:.
Wielka wygrana
2015-03-09
Hura, hura, hura. Zdobyliśmy tytuł Blog Miesiąca Lutego!!!! Baaaaaaaardzo się cieszymy, że Komisja Konkursowa doceniła nasze starania i nas nagrodziła!!!!!!! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a także za odwiedziny i miłe słowa zaprzyjaźnionym szkołom, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pani dyrektor Izabeli Jankiewicz i wszystkim Przyjaciołom, którzy zaglądali do nas :) Bez Was ten sukces byłby niemożliwy do osiągnięcia :)

opiekun SKO Bożena Piasecka
Autor: Bożena Piasecka
.:GALERIA:.
Akcja "Książka za książkę"
2015-02-26

"Każda książka jest żywym stworzeniem...
Każda ma duszę i każda ma serce."

Kornel Makuszyński

W naszej szkole ruszyła akcja upowszechniania czytelnictwa - "Książka za książkę". Na czym polega akcja? W głównym korytarzu szkoły pojawiło się stoisko z książkami. Można z niego wziąć sobie do domu książkę, która nam się podoba. W zamian jednak trzeba przynieść i zostawić inną przeczytaną przez nas książkę. Jedyny ważny warunek udziału w akcji - książka przyniesiona przez nas nie może być zniszczona, ani brudna! Akcja będzie trwała do końca roku szkolnego. Zapraszamy do wymiany wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.:)
Autor: Bożena Piasecka
.:GALERIA:.
Spotkanie z pisarzem
2015-02-25
W środę, 25.02.2015, uczniowie klasy 1 wybrali się na wycieczkę do biblioteki "POD PEGAZEM" na spotkanie z autorem książek Grzegorzem Kasdepke. Pisarz opowiadał jak powstawały jego książki i co było inspiracją do ich napisania. Na koniec były autografy i wspólne zdjęcia.

Autor: Elżbieta Ptak
.:GALERIA:.
Wyjazd na narty
2015-02-21
W dniu 21 lutego 2015r. na zakończenie tygodnia "Z językiem angielskim poznajemy świat" grupa uczniów, rodziców i nauczycieli zaprosiła goszczących w szkole wolontariuszy - Ani z Gruzji, Yanis z Chin oraz Reya z Indonezji na wspólny wyjazd na narty do Rzeczki. Okazało się, że Rey nie tylko po raz pierwszy miał narty na nogach, ale po raz pierwszy widział śnieg. Wspólna zabawa zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Wyjazd należy zaliczyć do udanych imprez naszej szkoły :) Mamy nadzieję, że za rok pojedziemy znowu poszaleć na nartach!!!!
Autor: Izabela Jankiewicz
.:GALERIA:.
Wizyta wolontariuszy
2015-02-20
Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wolontariuszy z Gruzji, Indonezji i Chin przez cały tydzień od 16 do 20 lutego. To już kolejna taka wizyta w szkole i jak poprzednie była wspaniałą okazją do doskonalenia umiejętności językowych. Bezpośredni kontakt naszych uczniów z obcokrajowcami to dla nich motywacja do uczenia się języka angielskiego oraz możliwość rozwijania ... czytaj dalej
Autor: Kamila Pawlik
.:GALERIA:.
Półkolonie w KSP
2015-01-19

Nasza szkoła wraz z Fundacją św. Jana Apostoła i Ewangelisty
serdecznie zapraszają dzieci w wieku 5-13 lat
w terminie 19-23.01.2015 r. w godz. 8:00-15:00
na półkolonie

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

Uczestnikom półkolonii oferujemy:
- zajęcia integracyjne,
- basen,
- wycieczkę do ZOO we Wrocławiu - Afrykarium,
... czytaj dalej
Autor:
.:GALERIA:.
Orszak Trzech Króli
2015-01-06
Już po raz trzeci możemy uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. 6 stycznia 2015 r. wyruszymy razem, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus! Spotykamy się pod Bramą Wrocławską o godzinie 13.15.
Zachęcamy do przebrania dziewczynek za aniołki, a chłopców za pasterzy. Przebranie rodziców mile widziane :) Koniecznie weźcie ze sobą koszyczki, do których wsypiemy cukierki. ... czytaj dalej
Autor:
.:GALERIA:.
Boże Narodzenie
2014-12-24


Z okazji świąt Bożego Narodzenia
prosimy przyjąć serdeczne życzenia zdrowia i pokoju,
abyśmy w gronie Rodzinnym przy Dzieciątku Jezus
odnaleźli świat prawdziwych wartości.
A opłatek, którym się dzielimy,
niech w Nowym 2015 Roku pomnoży w nas wiarę,
aby była taka, co góry przenosi,
nadzieję która nigdy nie gaśnie
i miłość, która podnosi
życzą
cała społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej
oraz Fundacja im. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty

Autor:
.:GALERIA:.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
2014-12-21
Naszą tradycją bożonarodzeniową jest kiermasz organizowany w szkole i w kościele. W tym roku królowały pierniki, szopki i sianko pod obrus. Dochód zostanie przeznaczony na zakup sztandaru naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak wspaniałego kiermaszu. Za trud, czas a przede wszystkim za włożone serce w pracę!

Dyrekcja KSP
Autor: Izabela Jankiewicz
.:GALERIA:.
"Szlachetna Paczka"
2014-12-16
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do akcji "Szlachetna Paczka". Przygotowywaliśmy prezenty dla p. Agnieszki, p. Łukasza i ich 4-miesięcznej córeczki - Alicji. Udało nam się zebrać wszystko, o co prosili i tuż przed świętami udało nam się dostarczyć paczki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do Szlachetnej Paczki! "RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT NA LEPSZE!"
Autor: Bożena Piasecka
.:GALERIA:.
II miejsce w konkursie wojewódzkim
2014-12-15
Zdobyliśmy II miejsce w wojewódzkim konkursie "Zbieramy zużyte baterie 2014" organizowanym przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego !!!!!!! Zebraliśmy aż 459 kg zużytych baterii i akumulatorów. W nagrodę otrzymaliśmy tablicę interaktywną. Będzie to już trzecia wygrana tablica w szkole! Bardzo się cieszymy z tej nagrody :)
W poniedziałek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród pojechali najaktywniejsi uczniowie w zbiórce - Wiktor, Konrad i Wiktoria oraz dyrekcja Marian Jankiewicz i Izabela Jankiewicz. Nagrodę wręczył Piotr Błaszków z UMWD.
Dzieci wróciły bardzo zadowolone, bo uroczystości ogłoszenia wyników towarzyszył występ iluzjonisty pana Ząbka. Na wszystkich zebranych czekał również przepyszny poczęstunek. Natomiast wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni na apelu szkolnym 10.12.2014 r. Najaktywniejsi dostali dyplomy, świąteczne odlewy gipsowe oraz gadżety z SKO. Wszyscy dostali gips i coś słodkiego. Jednak główną nagrodą dla wszystkich będą atrakcyjne lekcje z tablicą! Bardzo dziękuję Rodzicom i Uczniom, a także Nauczycielom za udział w zbiórce. Po raz kolejny pokazaliśmy, że RAZEM MOŻEMY WIELE!

DZIĘKUJĘ!
opiekun SKO Bożena Piasecka

Wyniki konkursu:
http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=26126&idmp=22&r=r
Autor: Bożena Piasecka
.:GALERIA:.
Akcja zbiórki kasztanów zakończona!
2014-12-10
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w zbiórkę darów jesieni w naszej szkole. Zebraliśmy około tony kasztanów i żołędzi! W ten sposób pomogliście niejednemu dzikowi, sarence, czy tez innemu leśnemu zwierzakowi. :)

Autor: Kinga Grzywacz
.:GALERIA:.
Nasz blog został wyróżniony
2014-12-09
Hura, hura, hura - nasz blog został wyróżniony w listopadowej edycji konkursu SKO Blog Miesiąca!!!! Bardzo się cieszymy, że nasz blog został zauważony, doceniony i nagrodzony!
Zapraszam do odwiedzania naszego bloga.
http://www.szkolneblogi.pl/blogi/ksp-olesnica
opiekun SKO Bożena Piasecka
Autor: Bożena Piasecka
.:GALERIA:.
Mikołajkowa wycieczka
2014-12-05
Tuż przed imieninami św. Mikołaja wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Plan był bardzo bogaty :) Zresztą, zobaczcie sami! :) Byliśmy na przedstawieniu pt. "Mostek Carownic", gdzie czarownica, która błąka się po mostku pomiędzy wieżami Kościoła św. Magdaleny we Wrocławiu uczyła pewną Martynkę sprzątać i nie tylko... Potem mieliśmy obiad i słodki poczęstunek - paluchy czarownicy, a także świąteczne pierniczki. Ostatnim punktem wycieczki była wędrówka ulicami Wrocławia śladem wrocławskich legend... Szukaliśmy też wrocławskich krasnali, które poukrywały się w różnych kątach tego miasta... Nauczycliśmy się też kilku zwrotów w języku migowym :). Trzeba przyznać, że dowiedzieliśmy się bardzo wiele...:) To był cudowny wyjazd. Wróciliśmy pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzy do naszych domów.
Autor: Kinga Grzywacz
.:GALERIA:.
Góra grosza
2014-12-05
"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie !!!" Od 24 listopada do 5 grudnia w naszej szkole trwała zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza". Akcję tę już po raz 15. organizuje Towarzystwo "NASZ DOM". Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i pogotowia rodzinnego. Panie z oleśnickiego oddziału Banku PKO BP pożyczyły nam fachownicę do bilonu oraz dały nam jeszcze 1000 monet 1 i 2 groszowych. Z fachownicą zadanie było dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Naliczyliśmy 3549 sztuk monet,ważyły prawie 8 kg,a zebraliśmy 141,71 zł !!!!

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji i chcieli pomóc dzieciom.

Opiekun SKO
Autor: Bożena Piasecka
.:GALERIA:.
Daria śpiewała i wyróżnienie dostała :)
2014-12-01
Dnia 01.12 odbył się "Powiatowy Konkurs Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej", w którym Daria z klasy III pięknie zaśpiewała piosenkę, pt. "Ich gehe mit meiner Laterne" za co otrzymała wyróżnienie :)

Gratulujemy Darii i życzymy kolejnych sukcesów!

Autor: Agnieszka Jankiewicz
.:GALERIA:.
Szkolne blogi
2014-11-28
Zapraszamy do odwiedzania, czytania oraz komentowania szkolnego bloga :)
http://www.szkolneblogi.pl/blogi/ksp-olesnica
Autor:
.:GALERIA:.
Z wizytą w Akademii Pana Kleksa
2014-11-20
20 listopada 2014 roku uczniowie klasy IV zostali zaproszeni do rozśpiewanej i roztańczonej akademii, gdzie na straży wiecznego optymizmu i najwyższej umiejętności nauki przez zabawę stoi niestrudzony, nieoceniony i szalony Profesor Ambroży Kleks. Przedstawienie "Pan Kleks" zostało przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Zostało zrealizowane w oparciu o książkę Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Podczas widowiska uczniowie ... czytaj dalej
Autor: Bartosz Kamizelich kl. V
.:GALERIA:.
Projekt "Krokus"
2014-11-17
W projekcie "Krokus" bierze udział 6300 uczniów z 90 szkół! W tym My! :) Projekt Krokus jest skierowany do uczniów w wieku lat jedenastu i starszych. Na świecie funkcjonuje już od wielu lat, a każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W tym roku w naszej szkole zaangażowała się w tą akcje również klasa III. W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów. My zasadziliśmy swoje 5 listopada 2014r. w piękny, słoneczny dzień. ... czytaj dalej
Autor: Kinga Grzywacz
.:GALERIA:.
Prelekcja: "Nieletni w obliczu prawa"
2014-11-14
W połowie listopada odbyła się w naszej szkole kolejna prelekcja dla uczniów. Tym razem jej temat brzmiał: "Nieletni w obliczu prawa - karalność nieletnich". Prelekcje dla uczniów wygłosił przedstawiciel Policji w Oleśnicy. To kolejne spotkanie, które miało na celu zapewnić nas, jak ważne w życiu jest przestrzeganie prawa. Pani policjantka wyjaśniła, że jako osoby nieletnie, również ponosimy odpowiedzialność za czyny niezgodne z prawem. Dokładnie omówiła różnice między ... czytaj dalej
Autor: Elżbieta Ptak
.:GALERIA:.
Zbiórka pieniędzy na płytę ks. Bartka Kota
2014-09-03
Wielu z naszych uczniów zna ks. Bartka Kota nie tylko jako wikariusza pracującego w Oleśnicy ale jako muzyka i kompozytora. Ksiądz Bartek napisał piękną modlitwę Oratorium ku czci Matki Bożej "Matko Najpiękniejszego" (to zbiór utworów poświęconych Matce Bożej, a sama nazwa "oratorium" znaczy miejsce wspólnej modlitwy). Razem z chórem i orkiestrą modlił się już z mieszkańcami Bolesławca, Wrocławia, ... czytaj dalej
Autor: s. Jakuba
.:GALERIA:.
Ogólnopolski sukces KSP
2014-09-02
Z wielką radością informujemy, że Katolicka Szkoła Podstawowa została laureatem ogólnopolskiego konkursu "Wiosenne filmowanie z SKO" organizowanego przez Bank Polski PKO.
... czytaj dalej
Autor: Dominika Stoparczyk
.:GALERIA:.
Rozpoczęcie roku szkolnego
2014-09-01
Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/15 w poniedziałek (1.09.2014) o godz. 10:30 w kościele p.w. Św. Trójcy.
Autor:
.:GALERIA:.
Projekt i wykonanie: Bożena i Andrzej Piaseccy